Hírek
Erdélyi Tamás
Feléhez érkezett az erdészeti szakoktatás tudásátadási és eszközfejlesztési programja
Sikeres és egyre népszerűbb az erdészeti szakoktatásban szeptemberben indult projekt

- Somogyzsitfán eddig 20 ingyenes programot szerveztünk
- Lehet már jelentkezni a februári programokra is
Sikeres és egyre népszerűbb az erdészeti szakoktatásban szeptemberben indult projekt, amely egy éven át, országszerte hét helyszínen, összesen 350 ingyenes erdészeti bemutató üzemi programot kínál az érdeklődőknek, miközben a szakképzők mintegy 750 millió forint értékben szerezhetnek be korszerű erdőgazdálkodási eszközöket is.
Az erdészeti képzést is nyújtó Agrár Szakképző Centrumokhoz tartozó szakképző iskolák a projekt első négy hónapjában összesen több mint 140 bemutató üzemi programot szerveztek erdőgazdálkodók számára Sopronban, Somogyzsitfán, Piliscsabán, Mátrafüreden, Szegeden és Ásotthalmon.
A somogyzsitfai Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Technikum szervezésében december végéig 20 programon vehettek részt az érdeklődők. Iskolánk oktatóinak előadásában 8 program szólt az EUTR és az EKÁER eszközök, illetve 6 program az új erdészeti döntéstámogató eszköz, a SiteViewer használatáról, és további 6 előadás méretes fák irányított döntéséről.
Januártól folytatódnak a programok, és már a februári előadásokra is lehet jelentkezni ugyanebben a három témakörben.
Minden információt megtalálható az erdészeti bemutató üzemi programsorozatról az EÁTK honlapján, ahol az érdeklődök rögtön jelentkezhetnek is a kiválasztott programra.
A projektről:
Az erdészeti képzést is nyújtó Agrár Szakképző Centrumok és az Erdészeti Ágazati Tudásközpont Nonprofit Kft. közös pályázatban nyerte el a történelmi léptékű támogatást a Vidékfejlesztési Program „VP1-1.2.1-23 - Bemutató üzemek támogatása” konstrukció keretében. 2024 szeptemberétől, csaknem egy éven át, összesen 350, térítésmentes bemutató üzemi programot szervezünk – a programok helyszínei: Sopron, Somogyzsitfa, Piliscsaba, Mátrafüred, Szeged és Ásotthalom. Az országosan összehangolt bemutató üzemi programok tematikája széles körű, összesen csaknem 30 témakört ölel fel. A „SiteViewer: Bevezetés az új erdészeti döntéstámogató eszköz használatába” és „Az EUTR és az EKÁER megfelelő használata” bemutató üzemi programokat minden helyszínen megszervezik. Több helyszínen téma az „ESZR és alprogramjai (TERI, ETA)”, vagy a „Méretes fák döntése” című program. Számos program az aktuálisan beszerzett korszerű eszközök (drónok, szoftverek, harveszter és forvarder szimulátorok,) használatára készít fel. A drónok használatát több szempontból is tárgyalják – alkalmazásukat az erdőgazdálkodásban, az erdők állapotának felmérésében, vagy a permetező drónok használatát a növényvédelemben. A résztvevők a legkorszerűbb ismereteket szerezhetik meg az erdei vízgazdálkodás, az örökerdő gazdálkodás, vagy a faalapú gazdálkodás legjobb gyakorlatairól, az erdészeti gépek javításáról, a kötélpálya, a vasló, a Mobile Forester használatáról, vagy a legújabb térinformatikai megoldásokról, és a termőhelyfeltárás módszereiről, illetve „A földfelszínen lévő tárgyak által visszavert vagy kisugározott elektromágneses energia rögzítéséről és az adatok kiértékeléséről” is. Számos program egyúttal JESZ-VKK pontszerző is.
KAPCSOLÓDÓ HÍREK

Előkészítő látogatás Németországban
A Déli Agrárszakképzési Centrum előkészítő látogatáson vett részt a Déli ASzC Széchenyi Zsigmond Mezőgazdasági Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium igazgatója, igazgatóhelyettese és az Erasmus+ program koordinátora Németországban
Erdélyi Tamás

Tradíció, közösség, összetartás – Gazdászbál 2025!
Február 8-án Tolna vármegye agrárszereplői ismét együtt ünnepeltek a Déli ASzC Csapó Dániel Mezőgazdasági Technikum által szervezett Gazdászbálon.
Erdélyi Tamás

Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) elődöntőjén a Centrum
Gödöllőn került lebonyolításra az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) elődöntője, ahol végzős diákok mérték össze tudásukat, hogy bebizonyítsák, ki a legjobb szakmai felkészültségben.
Erdélyi Tamás